flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді Київського апеляційного господарського суду взяли участь у тренінгу в рамках Проекту Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні»

15 вересня 2015, 10:32

В рамках імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, вже понад рік Проект Twinning створює діалог між українськими та європейськими юристами та правознавцями. 

 

Так, 8-10 вересня 2015 року судді Київського апеляційного господарського суду взяли участь у правовому тренінгу, в рамках Проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні».

 

Захід пройшов на базі Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» за участі постійного радника Проекту Пабло Роденас, Голови Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок Патрісії Гарсія-Ескудеро та Голови Державної служби інтелектуальної власності України Алли Жарінової.

 

Під час зустрічі, судді КАГС, на чолі із заступником Голови суду Анатолієм Верховцем, отримали можливість ознайомитись із особливостями правової охорони об’єктів промислової власності в Іспанії та ЄС, задати питання європейським колегам, подискутувати з правових положень.

 

Голова Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок Патрісія Гарсія-Ескудеро ознайомила присутніх із роботою іспанського відомства, однією із функцій якого є боротьба з контрафактною продукцією, щорічний обсяг ринку якої в Іспанії сягає сотень мільйонів євро. При цьому, найбільше страждають представники малого та середнього бізнесу країни, зменшується рівень інвестицій в інноваційну діяльність.

 

Також, як зазначила Патрісія Гарсія-Ескудеро, відомство забезпечує відповідну підготовку суддів та прокурорів в Іспанії та Латинській Америці, як очно, так і через мережу Інтернет. Загалом, сильною стороною Іспанії в процесі протидії підробкам виступає розвинена система міжвідомчої взаємодії, реформований Кримінальний кодекс із розгалуженістю покарань для виробників та розповсюджувачів підробок, а також наявність централізованої бази даних, яка допомагає в роботі митних органів і поліції. Такий досвід може стати в нагоді й вітчизняним спеціалістам.

 

Загалом, іспанські фахівці одним із найбільш актуальних питань розвиненого суспільства назвали важливість захисту промислової власності. Це необхідно аби підприємства не втрачали кошти і, як наслідок, робочі місця та дохід до бюджету країни. 

 

Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова під час свого виступу наголосила, що саме співробітництво з одним із провідних європейських патентних відомств, в такий складний період реформ в Україні, дає змогу вітчизняним фахівцям розширювати свої знання та більш якісно виконувати роботу.

 

Фото взяті із офіційного веб-порталу Державного департаменту інтелектуальної власності

Прес-служба Київського апеляційного господарського суду